FÍNSKA SAUNA

Klasická horúca sauna s nižšou vlhkosťou pri teplote 95 -105°C. Odporúčaná dĺžka pobytu: individuálna, najviac 10 minút s následnou ochladzovacou fázou. Opakujeme 2-3krát.

Jej účinkom je predovšetkým uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou. Vysoká teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela a tým sa organizmus zbavuje toxických látok. Ďalej dochádza k posilneniu imunitného systému, oslabeného hlavne po rôznych ťažkých infekčných ochoreniach.

PARNÁ SAUNA

Ideálna teplota: 45 - 55°C a vysokou vlhkosťou vzduchu (100%). Odporúčaná doba pobytu: 20 minút Priaznivé účinky: uvoľnenie svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou relaxáciou, prečisťuje dýchacie cesty. Vyššia teplota vzduchu napomáha k zvýšeniu potenia tela, a tým sa organizmus zbavuje toxických látok a dochádza k posilneniu imunitného systému. Parné kúpele priaznivo pôsobia aj na regeneráciu pokožky. Po saunovaní je vhodné organizmus patrične ochladiť a dopriať si krátky relax. Procedúru je možné viackrát (dva až trikrát) opakovať.